Bela dvorana

Galerija slik

Župnijski vrtec Vrhnika
Voljčeva 21
1360 Vrhnika

Delovni čas:
Pon.-pet. 6:00 - 16:30PO SLEDEH JESENI PDF natisni

 


Prvi teden v oktobru smo tudi v Župnijskem vrtcu obeležili teden otroka. Poudarek smo dali druženju med skupinami in tudi s starši. Naklonjeno nam je bilo čudovito jesensko vreme, tako, da smo dopoldneve izkoristili za pobege v naravo. Pripravili smo tudi prireditev Župnijski vrtec ima talent. S svojo točko so se predstavile posamezne skupine vrtca, ugotovili pa smo, da naš vrtec premore tudi veliko talentiranih posameznikov. Zelo veliko otrok iz posameznih skupin je zbralo pogum in so se predstavili s svojo točko. Nastope je strokovna žirija ocenila, vsi nastopajoči pa so prejeli priznanja za nastop na talentih.

Po nekajletnem premoru smo letos z velikim veseljem zopet povabili na popoldansko druženje celotne družine naših varovancev. Zbrali smo se na igrišču, kjer so se otroci za ogrevanje igrali igrico, kdo pobere največ jesenskih plodov, ki smo jih vzgojiteljice prej raztresle po celotnem igrišču. Sledil je pohod v smeri Močilnika, do Drče, čez gozd do Pavkarjeve doline in čez Raskovec nazaj do vrtca. Vseskozi so sledili rumenim trakovom krep papirja. Med hojo pa je vsak otrok moral poiskati tri jesenske znanilce. Seveda smo vzgojiteljice poskrbele tudi za nagrado. Tokrat so bile to mini palačinke z jabolki in cimetom, ki smo jih ob povratku razdelile pridnim pohodnikom. Lahko mi verjamete na besedo, da so šle vsem v slast in ni nobena ostala.

Preživeli smo lepo popoldne in hvala vsem staršem, ki ste se dobre volje odzvali vabilu in se podružili z nami.

V imenu kolektiva Župnijskega vrtca, članek zapisala Veronika Novak