Bela dvorana

Galerija slik

Župnijski vrtec Vrhnika
Voljčeva 21
1360 Vrhnika

Delovni čas:
Pon.-pet. 6:00 - 16:30Utrinki PDF natisni

UTRINKI (igralnica v: Enota Kaplanija)

Število otrok: 15

Starostna skupina: 3-4 leta

Prednostna naloga oddelka: S KNJIGO V ROKI IN PRIJAZNO BESEDO NA JEZIKU

Vzgojiteljica: Majda Hribernik

Pomočnica vzgojiteljice: Anamarija Košir

 

 

V igralnici Utrinkov domuje skupina petnajsti živahnih in simpatičnih otrok. Osem deklic in sedem dečkov vsak dan s svojimi zanimivimi domislicami popestri dan vzgojiteljicama Anamariji in Sabini. Zelo radi prepevamo, hodimo na sprehode, poslušamo zgodbe in telovadimo. Tudi naš besedni zaklad se hitro širi in vsako priložnost izkoristimo za kratek klepet. V naših likovnih mapah kraljujejo glavonožci ter prve umetnine, pri katerih uporabljamo škarje. Čedalje bolj samostojni smo in nihče več ne potrebuje pleničk. Sami si prinesemo hrano na mizo in že znamo uporabljati »tavelike« vilice in žlice. Tudi pri obuvanju in oblačenju ne potrebujemo več toliko pomoči, le kakšna zadrga nam še povzroča težavo, pa tudi to bomo kmalu premagali. V letošnjem šolskem letu bomo vsi upihnili tretjo, nekateri pa že četrto svečko na rojstnodnevni torti (no razen Anamarije in Sabine – ti dve jih imata toliko, da jih še ne znamo prešteti